Základná výbava rybára

Ľudia chodia na ryby už od nepamäti. Chodia na ryby z rôznych dôvodov, či z dôvodu aby našli pokoj a kľud, alebo rybárčenie majú ako hobby. A ako na to aby ste mohli začať s rybolovom?


 • Na začiatok každý rybár si potrebuje zakúpiť rybársky lístok a rybárske povolenie. Tieto doklady si môžete zakúpiť na mestskom úrade v mieste vášho bydliska. Môžete si vybrať medzi týždenným, mesačným, ročným a trojročným, pričom ich ceny sa pohybujú od 1,50 eur za týždenný do 16,50 eur za trojročný. S kúpou rybárskeho lístka musíme myslieť aj povolenie, podľa miesta, kde chceme ryby chytať. Toto povolenie si vybavíte v rámci Slovenskej Republiky Základných organizácií Slovenského rybárskeho zväzu (ZO SRZ) podľa príslušnosti jednotlivých rybárskych revírov. Preto by ste mali dopredu vedieť, kde by ste sa chceli na lov rýb vybrať, a pred samotným rybolovom požiadať o vydanie povolenia.
 
 • Základná výbava rybára

 • K základnej výbave potrebujeme 2 udice, vlasec podľa druhu rýb, ktoré chcete chytať, na kaprovité ryby 0,30 mm, navijak veľkostí, ktorá by mala zodpovedať veľkosti prútu, vezírek, podberák, háčiky sú tiež roztriedené do veľkostí, stojany na položenie udice, signalizátory, ktoré sa vešajú priamo pod prút alebo za špičku prútu, pean alebo pinzeta na vyťahovanie háčikov, ihla na chytanie na rybku. Všetky veci by ste mali aj do niečo uložiť. Preto je vhodné prikúpiť aj rybársky batoh a rybásku stoličku. Ten správny prút by ste si mali vyberať podľa toho, na aké ryby sa chystáte a na aké máte povolenie.

 • Dôležitým predpokladom k úspešnej rybačke je aj voľba správneho miesta. Taktiež na ryby budete potrebovať aj vhodné nepremokavé oblečenie a obuv do vody. Netreba zabúdať aj na krém s vysokým SPF faktorom, polarizačné okuliare, účinný repelent, kvalitnú pevnú obuv a náhradné ponožky.

  Loviť ryby na Slovensku je dovolené počas celého roka. 
 • Jednotlivé ryby môžete loviť v nasledujúcich mesiacoch :

 • - pstruha môžete loviť od 16.4.
  - kapra ( ale len toho, ktorý žije vo voľnej prírode )toho môžete loviť po celý rok
  - kapra ktorý sa nachádza vo vodných nádržiach tohto môžete loviť od 1.6.
  - a v lipňových vodách v tých môžete loviť od 1.6.

Rybárske potreby Sänger ponúkajú všetko potrebné pre začiatočníkov aj pokročilých rybárov.


 • Udica na kapra 76,03 €

 
 
 • Vlasec anaconda 22,10 €

 
 • Podberák na ryby 40,14 €