Morský rybolov v Nórsku


Morský rybolov dáva obľúbenej záľube novú dimenziu. Tresky, Mieň morský, makrely, halibuty, platesy, Ďas morský - miesto kaprov, pstruhov, šťúk či pleskáčov. Adrenalínový lov z loďky na morských vlnách miesto dlhého vysedávania na brehu rybníka alebo rieky. Kilá vylovených rýb miesto mnohokrát márneho čakania na úlovok. Tento nezabudnuteľný zážitok by si mal dopriať každý rybár! Aspoň raz za život, napríklad práve toto leto.

 
  • Ideálnou destináciou pre kvalitný morský rybolov je Nórsko, kde sa k vyššie menovaným bonusom pridáva ešte nádherná severská príroda. Loví sa na otvorenom mori aj vo fjordoch, trofejné ryby aj ryby, ktoré sa po spracovaní zmrazujú. Chladiace boxy plné filet sú potom tým najlepším suvenírom a celoročným obohatením domáceho jedálnička. Aj keď je rybárčenie tradične vnímané skôr ako chlapská záležitosť, dobrodružstvo na mori určite nie je zakázané ani ženám.

  • Aktívnu dovolenku s morským rybolovom v Nórsku zabezpečuje rad cestovných kancelárií. Nechýbajú zájazdy pre kolektívy i jednotlivcov, s kompletnými službami vrátane dopravy, prenájmu lodí, zájazdy so skúsenými inštruktormi a profesionálnym vybavením. Alebo naopak rýdzo individuálny rybolov s možnosťou objednania iba vybranej služby, napríklad ubytovanie v niektorom z vybavených kempov a rybárskych základní.